شرکت صنایع سرماآفرین ایران آشناترین نام در صنعت تهویه مطبوع کشور است و به عقیده بسیاری از پیشکسوتان این صنعت، پدر صنعت تهویه مطبوع ایران محسوب می گردد. این شرکت با قریب پنجاه  سال سابقه و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای روز جهان و بکارگیری کارشناسان با تجربه این افتخار را دارد که در بسیاری از پروژه های مهم تاسیساتی کشور شرکت داشته است .
نکته حائز اهمیت این است که کلیه محصولات این شرکت براساس نقشه و دستورالعمل و روشهای تولید مدون شرکت بین المللی Carrier و مطابق با موافقتنامه های مبادله شده با این شرکت تولید می گردند.

 توافقنامه های مذکور شامل توافق در انتقال تکنولوژی ساخت، نقشه های تولید، تست و مشخصات کامل فنی قطعات و اجزای مصرفی و مورد تایید شرکت Carrier، روشهای تولید و روشهای آزمایش به صورت ارائه مدارک کامل و همچنین آموزش در محل کارخانه های Carrier، نظارت کامل بر پروسه ساخت، کنترل کیفیت آزمایش های مربوطه و حتی نصب و راه اندازی توسط نمایندگان آن شرکت می باشد.

شرکت صنایع سرماآفرین ایران (سهامی عام) در تاریخ ۱۳۴۷/۰۶/۱۹ تحت شماره ۱۲۶۰۵ و با نام اولیه شرکت سهامی ترموفریگ به ثبت رسیده است. به موجب پروانه بهره برداری شماره ۳۳۹۸۸۱مورخ ۱۳۵۱/۰۷/۲۳بهره برداری از کارخانه شرکــت آغــاز و براســاس موافقتنــامه مــورخ ۱۳۵۲/۰۷/۲۳مقـدار ۵۰% از سهام آن به شرکت آمریکایی کریر Carrier واگذار و به همین علت نام شرکت به کریر ترموفریگ (سهامی خاص) تبدیل گردید. در تاریخ ۱۳۶۲/۰۴/۲۵نام شرکت صنایع سرماآفرین (سهامی خاص) تغییر داده شد و در تاریخ ۱۳۶۹/۱۲/۲۶ شرکت ازسهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید و در تاریخ ۱۳۷۰/۰۷/۳۰در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و در حال حاضر شرکت زیر نظر هیات مدیره منتخب مجمع عمومی عادی سهامداران اداره می گردد.

لوگوی سرما آفرین

اداره مهندسی فروش

شرکت صنایع سرماآفرین در طول تاریخ کاری خود همواره خواست مشتری را در راس امور قرارداده و این امکان را بوجود آورده تا مطابق با درخواست و سفارش مشتری هر آنچه را که او خواهان آن است در تولید دستگاههای خود لحاظ داشته و هدفی جز جلب رضایت مشتری ندارد. با چنین تصویری و با بهره گیری از پرسنل متخصص و استفاده از مشخصات فنی مدون کریر در اسرع وقت انتخاب دستگاه و پیشنهاد فنی به بهینه ترین شکل ممکن صورت می گیرد.
برخی از پروژه های انجام شده در سالهای اخیر: عمده پروژه های مربوط به نیروی هوائی، دریایی، عمده پروژه های مربوط به نفت و گاز پتروشیمی، وزارت مسکن وشهرسازی (مجری طرحهای بیمارستانی، شیلات، صداو سیما، مجلس شورای اسلامی, نهاد ریاست جمهوری, دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سرمایه گذاری مسکن، مدیریت و طرح و اجرای خانه سازی، آستان قدس رضوی و … جزو افتخارات ما محسوب می گردد.

عاملیت‌های فروش

  • فروشگاه برودت -تهران

نمایندگی‌های فروش

  • هات وینتر- تهران
واحد فروش سرما آفرین
واحد فروش سرما آفرین
واحد فروش سرما آفرین

کارخانه سرما آفرین

کارخانه شرکت صنایع سرماآفرین ایران با مساحتی در حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی البرز قزوین واقع شده و حدود 50 سال از عمر پر بار آن می گذرد. در طول این سال ها سرماآفرین همگام با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا اقدام به بهینه کردن تکنولوژی ساخت نموده و در این راستا خود را به آخرین تجهیزات و ماشین آلات CNC مجهز گردیده است. کارخانه شامل بخش های تولید، مهندسی محصول، برنامه ریزی، کنترل کیفیت، تعمیرات و نگهداری و مهندسی صنایع است.
حسب سفارش ساخت ارسال شده از اداره فروش به کارخانه، اداره برنامه ریزی اقدام به تهیه برنامه های تولیدی برای آن سفارش ساخت می نماید. مبنای این برنامه ریزی، لیست مواد (BOM) تهیه شده توسط اداره مهندسی است که برای کلیه محصولات قابل ارائه تهیه شده و بطور مستمر مورد بازنگری قرار میگیرد. این برنامه های تولیدی بصورت دستور تولید در اختیار اداره تولید قرار میگیرد.
اداره تولید براساس برنامه و همچنین نقشه ها و دستورالعمل های تولید که توسط اداره مهندسی در اختیار قرار گرفته شده اقدام به تولید و تهیه گزارش از روند تولید می نماید. فرآیند تولید در سه بخش تولید مقدماتی (قطعه سازی)، پیش مونتاژی (نیمه ساخته) و مونتاژ نهائی انجام میگیرد.
نمایندگان اداره کنترل کیفیت بعنوان نمایندگان اداره مهندسی در کلیه مراحل تولیدی، فرآیند تولید را با مستندات مهندسی مقایسه و مورد بازرسی قرار داده و درصورت مشاهده هرگونه مغایرت، ادامه روند تولید را متوقف نموده و از اداره مهندسی درخصوص مغایرت بوجود آمده کسب تکلیف می نماید تا در نهایت خللی در کیفیت محصول تولید شده وارد نشود.
اداره مهندسی صنایع نیز همگام با سایر واحدهای مستقر در کارخانه نظارت مستقیم بر فرآیندهای جاری در کارخانه داشته و ضمن مراقبت و تضمین کیفیت مسئولیت کالیبراسیون و آموزش را نیز عهده دار است.

شرکت‌های تابعه

شرکت صنعتی هواآفرین

در تاریخ ۲۸/۰۸/۱۳۷۰ کلیه سهام سازمان صنایع ملی ایران در شرکت صنعتی هوا آفرین به شرکت صنایع سرماآفرین ایران (سهامی عام) واگذار گردید و ازتاریخ مزبور هیات مدیره منتخب شرکت صنایع سرماآفرین ایران (سهامی عام) اداره امور شرکت را بعهده گرفت.

شرکت صنعتی و معدنی ستبران

در سال ۱۳۶۳ در مجتمع صنعتی تاکستان (استان قزوین) در منطقه ای بسیار مناسب از نظر دسترسی به معادن و نیز آزاد راههای ارتباطی و راه آهن احداث گردیده است. ماشین آلات این شرکت ساخت کمپانی های معتبر اروپایی، از جمله NEI انگلستان و دورست آلمان می باشند. در حال حاضر ظرفیت تولید این شرکت ۱۰۰۰۰۰تن پودرهای میکرونبزه سخت و نرم مانند کوارتز و فلداسپار، دولومیت و کائولن و امثالهم با سایز کوچک تر از ۳۸ میکرون می باشد.

شرکت سرام دیرگداز

با بهره گیری از تجهیزات مدرن کمپانی درست آلمان و با تکیه بر منابع معدنی غنی استان قزوین و استانهای همجوار قادر به تولید گرانول و گل اکسترود شده می باشد و تولیدات خود را با کیفیت و قیمتی مناسب در خدمت صنایع کاشی و سرامیک کشور قرار می دهد. شرکت سرام دیرگداز در حال حاضر قابلیت تولید سالیانه ۲۰ هزار تن گرانول سرامیک را دارد. این شرکت در کلیه مراحل تولید شامل فرمولاسیون، بچینگ، خردایش و تولید محصول از نظام کارآمد کیفی با استفاده از نیروی انسانی متخصص و امکانات آزمایشگاهی لازم برخوردار است.

تقدیر نامه و گواهی نامه

فهرست